FAQ dla sprzedawców

Najczęściej zadawane pytania. Jeżeli nie ma tutaj informacji której potrzebujesz zajrzyj do poradnika dla sprzedawców dostępnego TUTAJ lub skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Informacje kontaktowe w sekcji KONTAKT.

Jak otworzyć sklep i zostać sprzedawcą na www.ingloria.pl?

By zarejestrować sklep na www.ingloria.pl trzeba założyć konto. Link umożliwiający założenie konta znajduje się w prawym górnym rogu strony pod nazwą “Konto sprzedawcy”.

Po założeniu konta, zaakceptowaniu regulaminu i warunków współpracy i uzupełnieniu danych kontaktowych skontaktujemy się z Tobą, a następnie dokonamy weryfikacji sklepu. Po pozytywnej weryfikacji można zacząć dodawać produkty i konfigurować sklep.

Przeczytaj więcej w Poradniku dla sprzedawców.

W jaki sposób widoczny jest Twój sklep na www.ingloria.pl?

Na profil każdego sklepu na www.ingloria.pl składają się: unikalna nazwa, przyjazny url, logo firmy/sprzedający, zdjęcie profilowe, opis firmy/sprzedawcy, lista produktów, krótki i długi opis produktu, możliwość kontaktu ze sprzedawcą (za pomocą formularza wiadomości, za pośrednictwem platformy In Gloria). 

Kupujący może przejść do profilu sklepu na www.ingloria.pl za pomocą linku na karcie produktu. Nazwa firmy/sprzedawcy jest eksponowana przy każdym produkcie na listingu produktów i karcie produktowej oraz sekcji dostępnej w stopce strony pod nazwą “Lista sprzedawców”.

Przeczytaj więcej w Poradniku dla sprzedawców.

Jakie są koszty sprzedaży na platformie handlowej www.ingloria.pl?

Nie pobieramy opłat za aktywację sklepu i za wystawienie produktu, jak też opłat miesięcznych. Mamy jasne i proste zasady rozliczania się ze sprzedawcami. Pobieramy opłatę od wartości sprzedaży po finalizacji transakcji. Łączna opłata za sprzedaż produktu składa się z prowizji dla platformy oraz prowizji za przelewy online, obsługiwane przez Przelewy24. Płatności za zakupione na www.ingloria.pl towary wpływają bezpośrednio na Twoje konto (pomniejszone o opłatę dla Platformy In Gloria). Więcej informacji otrzymają Państwo w Warunkach Współpracy z platformą In Gloria.

Jakie produkty mogę sprzedawać na www.ingloria.pl?

Chrześcijańska platforma handlowa www.ingloria.pl oferuje wytworzone w Polsce dewocjonalia, akcesoria liturgiczne, produkty używane podczas Mszy Świętej, wyposażenie kościoła, biżuterię religijną, gadżety religijne, szaty i odzież liturgiczną, a także sztukę sakralną oraz antyki religijne. In Gloria zastrzega sobie prawo do selekcji i odrzucania produktów, które chce zaoferować sprzedający na Platformie bez podawania przyczyny.

Jakie metody płatności funkcjonują na platformie handlowej www.ingloria.pl?

Platformę handlową www.ingloria.pl obsługuje system płatności internetowych Przelewy24. Każdy sprzedawca ma swoje konto w systemie Przelewy24, a opłata za sprzedaż (pomniejszona o opłatę za sprzedaż produktu) przelewana jest bezpośrednio na Twoje konto zgodnie z Warunkami Współpracy. Nie ma możliwości płatności przy odbiorze/za pobraniem.

Jakie formy dostawy funkcjonują na www.ingloria.pl?

Platforma In Gloria udostępnia swoim sprzedawcom możliwość wysyłki towarów poprzez InPost, ale to od każdego sprzedawcy zależy jak szeroki zakres usług logistycznych zaoferuje swoim kupującym. Cena przesyłek zależy od wybranej formy oraz ich gabarytu. Cennik można znaleźć TUTAJ. Sprzedający ma możliwość ustalenia promocji związanych ze zmniejszeniem kosztów wysyłki swoich produktów lub oferowaniem darmowej dostawy. Szczegóły rozliczania tego typu promocji znajdą Państwo w Warunkach Współpracy.
Możliwe opcje to:
– paczkomaty InPost
– przesyłka kurierska InPost

Przeczytaj więcej w Poradniku dla sprzedawców.

Jakie są obowiązki sprzedawcy na www.ingloria.pl?

Sprzedawca dba o ekspozycję i wygląd produktów na stronie a także rzetelne opisy oferowanych produktów.

Sprzedawca sprzedaje produkty fabrycznie nowe, wytworzone w Polsce, nieużywane, bez wad, w oryginalnym opakowaniu. Wyjątkiem są antyki. 

Wysyłane produkty powinny być odpowiednio zapakowane, tak by nie uszkodzono ich transporcie. Do przesyłki powinien być dołączony dowód zakupu. W przesyłce nie mogą się znajdować materiały reklamowe sprzedawcy, zachęcające do zakupów poza chrześcijańską platformą handlową In Gloria. 

Sprzedawca musi się stosować do przepisów prawa a także do Regulaminu oraz Warunków Współpracy.

Przeczytaj więcej w Poradniku dla sprzedawców.

Czy Sprzedawca musi być przedsiębiorcą?

Nie musi, może być osobą prywatną. Serwis nie zawiera ze Sprzedawcą żadnych umów cywilno-prawnych, jedynie udostępnia Serwis jako platformę sprzedażową na zasadach opisanych szczegółowo w Regulaminie Serwisu dostępnym tutaj. Każdy Sprzedawca odpowiada za swoją sprzedaż zarówno wobec Kupującego jak i względem Urzędu Skarbowego.