Bielizna ołtarzowa

Czym jest bielizna ołtarzowa?

Do obowiązków księdza szykującego się do odprawienia ceremonii religijnej, należy przygotowanie ołtarzu z szatami ołtarzowymi. Ten rodzaj szat znany jest jako bielizna ołtarzowa, która składa się z kilku elementów. Każdy z nich pełni inną funkcję i ma szczególne znaczenie podczas Mszy Świętej. W tej kategorii naszego sklepu z dewocjonaliami przygotowaliśmy pokaźny wybór bielizny ołtarzowej, która cechuje się nie tylko pięknym i nienagannym wyglądem, lecz także najwyższą jakością wykonania. Zapraszamy więc do zapoznania się ze wszystkimi zgromadzonymi przez nas produktami.

Z jakich elementów składa się bielizna ołtarzowa?

Komplet bielizny ołtarzowej składa się zazwyczaj z korporału, puryfikaterza, ręczniczka oraz palki. Pierwszy z nich, czyli korporał to kwadratowy obrus o wymiarach 50 × 50 cm. Składa się go poczwórnie i na nim umieszcza się naczynia liturgiczne takie jak kielich, patena oraz cyborium. Ustawia się na nim również Najświętszy Sakrament podczas wystawiania i przechowywania. Czym jest puryfikaterz? Jest to fragment materiału, który przeznaczony jest do wycierania brzegu kielicha. Ręczniczek służy do osuszenia rąk kapłana po lavabo, czyli po obmyciu ich wodą. Polka to z kolei podwójnie złożony, usztywniony kawałek płótna, który przeznaczony jest do nakrywania kielicha mszalnego. Bielizna ołtarzowa, znana także jako bielizna mszalna pozwala wyrazić szacunek i pokorę względem Najświętszego Sakramentu.

Bielizna ołtarzowa dostępna w naszym sklepie – poznaj najlepsze propozycje

Nasz sklep to miejsce, w którym znajdziesz szeroki wybór bielizny ołtarzowej. Oferujemy gotowe komplety, które zawierają wszystkie wymienione wyżej elementy. Dzięki temu wszystko, co niezbędne do odprawienia Mszy Świętej kupisz podczas złożenia jednego zamówienia. W ofercie dostępna jest bielizna ołtarzowa przeznaczona na różne okresy liturgiczne. Możesz wybierać spośród produktów mniej lub bardziej zdobionych. Widnieją na nich hafty z rozmaitymi symbolami, np. IHS, krzyżem, kielichem, Barankiem Bożym, chlebem i winogronem czy też z Chi Rho. Tak pokaźny wybór sprawia, że bez trudu znajdziesz najlepsze rozwiązanie do swojego kościoła. Zestawy pakowane są w ozdobne pudełka z szybką, co dodaje im jeszcze więcej elegancji.

Bielizna ołtarzowa – zaopatrz się w nią już teraz!

Bielizna ołtarzowa dostępna w naszym sklepie obejmuje także korporały oraz ręczniczki, które możesz kupić osobno. Dzięki temu bez problemu zaopatrzysz się w brakujący element. Wszystkie oferowane przez nas produkty wykonane zostały ze 100% bawełny, która jest wytrzymała oraz łatwa w użytkowaniu i utrzymaniu w czystości. Trwałe hafty będą zdobić bieliznę ołtarzową przez naprawdę długi czas. Zapraszamy więc do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty i złożenia swojego zamówienia na wyjątkowe materiały do Twojego kościoła oraz pozostałe artykuły liturgiczne.

Wyświetlanie 1–18 z 93 wyników

Wyświetlanie 1–18 z 93 wyników