Cingulum

Cingulum – poznaj jego znaczenie

Cingulum jest grubym sznurem zakończonym frędzlami, który stanowi jeden z elementów stroju liturgicznego. Używany jest przez duchownych oraz pozostałe osoby usługujące w kościele katolickim. Służy do przewiązania w pasie alby lub habitu i mimo że nie noszenie go nie jest obowiązkowe, część duchownych traktuje go jako nieodłączną część ubioru kapłana. Nazwa pasa wywodzi się od łacińskiego słowa cingulum, które oznacza pas żołnierski lub urzędniczy. Symbolizuje moc i łaskę Bożą, której doświadczają osoby stające do służby Bożej. Niektórzy uważają go także za symbol panowania nad pożądliwościami cielesnymi i wstrzemięźliwości.

Cingulum – kto go używa?

Cingulum jest noszone przez osoby, które podczas liturgii zakładają na siebie albę. Dotyczy to zatem nie tylko samych księży, lecz także m.in. lektorów oraz ministrantów. Kapłani najczęściej noszą cingulum w kolorze białym, z kolei usługujące podczas liturgii używają pasów w kolorze liturgicznym danego nabożeństwa. Ta część stroju jest również nieodłącznym elementem alby komunijnej – cingulum, najczęściej w kolorze złotym, przewiązuje się w pasie.

Cingulum – poznaj nasze propozycje

W naszym sklepie z dewocjonaliami zaopatrzysz się we wszystko, czego potrzebujesz. Bez trudu więc znajdziesz cingulum dopasowane do Twoich potrzeb. Wśród naszych propozycji dostępne jest m.in. cingulum do alb komunijnych. Produkty dostępne są w kolorze białym i złotym, mają różną długość i średnicę. Znajdziesz tu m.in. pasy bawełniane, które cechują się trwałością i wysoką jakością. Zakończone są frędzlami, które dodają całości niepowtarzanego uroku. Świetnie zgrają się z bielą komunijnej alby i podkreślą jej wyjątkowy charakter. W naszej ofercie posiadamy także pasy polipropylenowy 6-żyłowe, które swoim wyglądem przypominają oryginalne pasy noszone przez kapłanów. Zakończone są ozdobnymi chwościkami.

U nas znajdziesz cingulum i pozostałe elementy odzieży liturgicznej

Odzież liturgiczna to specjalny rodzaj strojów, bez których odprawienie mszy lub nabożeństwa, nie byłoby możliwe. Składa się z kilku niezbędny elementów, wśród których wymienić należy m.in. albę, ornat czy stułę. Cingulum, mimo że nie jest obowiązkowe to jednak coś, co warto mieć. W naszym sklepie znajdziesz je bez żadnego problemu, podobnie jak i pozostałe części ubioru księdza i osób służących w kościele. Wszystkie oferowane przez nas produkty powstają w Polsce, z dbałością o każdy najmniejszy szczegół. Sprawdź więc wszystkie nasze propozycje i znajdź to, czego szukasz.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4