Relikwiarze

Relikwiarze – naczynia do przechowywania relikwii świętych

W katolicyzmie kult świętych odgrywa niezwykle ważną rolę. Święci otaczani są szczególną czcią, dzięki której pamięć o nich jest wciąż żywa. Te osoby, które dokonywały wielkich czynów, służyły Bogu i bliźnim, są szczególnie ważne w Kościele katolickim. Wspomina się o nich nie tylko dniu Wszystkich Świętych, lecz podczas wszystkich ważnych uroczystości w życiu Kościoła. Uważa się, że są znakomitymi pośrednikami pomiędzy ludźmi a Bogiem i za ich sprawą, możliwe jest wyproszenie wielu łask u Stwórcy. To wszystko sprawia, że w wielu świątyniach znaleźć można relikwie świętych, występujące m.in. jako fragmenty ich szat, kości czy ampułki z krwią. Oczywiście, należy im się ogromny szacunek, dlatego przechowywanie ich jest szczególnie ważne. Właśnie dlatego powstały specjalne naczynia, czyli relikwiarze, które doskonale sprawdzają się w tej roli. Wiedząc o tym, że ich wybór nigdy nie powinien być przypadkowy, w tej kategorii naszego sklepu z dewocjonaliami przygotowaliśmy rozmaite warianty tego naczynia. Zachęcamy więc do zapoznania się z nimi i dokonania odpowiedniego wyboru.

Relikwiarz – niezbędny w świątyni

Jeżeli chcesz znaleźć piękny, estetyczny relikwiarz, który będzie zdobił Twoją świątynię – jesteś w dobrym miejscu. W tej kategorii oferujemy relikwiarze powstałe z mosiądzu, czyli niezwykle trwałego i solidnego materiału. Dostępne są naczynia w różnych kształtach, m.in. w postaci krzyża, drzewa, ryby, Oka Opatrzności, wielbiących dłoni czy serca. Dużą popularnością cieszą się także relikwiarze z symbolem franciszkańskim czy krzyżem papieskim. Dostępne są zarówno proste, minimalistyczne modele, jak i te o licznych zdobieniach. Ciekawą propozycją są naczynia pozłacane, zdobione srebrem oraz rubinami. To dodaje produktom dodatkowego uroku i sprawia, że są niemal natychmiast rozpoznawalne. Jedno jest pewne – obok takich naczyń i akcesoriów liturgicznych trudno jest przejść obojętnie. Nadają mistyczności wszelkim obrządkom, podkreślając ważny charakter świętych postaci.

U nas znajdziesz relikwiarze o różnej wielkości

Oferowane przez nasz sklep relikwiarze są zróżnicowane również pod względem wielkości. Niezależnie więc od tego, czy szukasz naczynia o sporych, czy też niewielkich parametrach, znajdziesz je u nas bez problemu. Wiele zależy o tego, gdzie ma się znajdować w kościele oraz, jakie relikwie mają być w nim przechowywane. Niezależnie jednak od tego, na jaki produkt padnie Twój wybór, możesz mieć pewność, że naczynie posłuży przez wiele lat, zachowując swój nienaganny wygląd.

Relikwiarz i inne artykuły liturgiczne

Chcesz zaopatrzyć się nie tylko w relikwiarz, lecz także w inne artykuły liturgiczne? Nasz sklep to świetny wybór. Poza wysokiej jakości naczyniami, niezbędnymi do przeprowadzenia liturgii, znajdziesz tu niemal wszystko, co jest potrzebne w kościele – od szat aż po meble kościelne. Zapraszamy więc do sprawdzenia wszystkich naszych propozycji i dokonania najlepszego wyboru.

Wyświetlanie 1–18 z 56 wyników

Wyświetlanie 1–18 z 56 wyników