Lavabo - naczynia liturgiczne

Lavabo liturgiczne – naczynie służące od obmycia rąk przez kapłana

Lavabo to jeden z rodzajów naczyń liturgicznych, które są używane w trakcie Mszy Świętej. Nazwa naczynia pochodzi od łacińskiego słowa, które tłumaczone jest jako „umywam”. Znacznie ułatwia kapłanowi przygotowanie się do obrzędu Mszy Świętej za pomocą symbolicznego umycia rąk. Lavabo wypełnione wodą przynoszą do księdza ministranci, a następnie odnoszą je na wyznaczone miejsce w kościele. W tej kategorii naszego sklepu znajdziesz naczynia, które ułatwią przeprowadzenie tego rytuału. Zapraszamy do zapoznania się z tym rodzajem naczyń liturgicznych i dokonania najlepszego wyboru.

Wysokiej jakości lavabo – idealny wybór do kościoła

Czynność obycia rąk przez kapłana jest obowiązkowym elementem, który poprzedza Mszę Świętą. Właśnie dlatego lavabo jest czymś, czego nie może zabraknąć w wyposażeniu kościoła. Wiedząc o tym, w naszym sklepie z dewocjonaliami oferujemy wyłącznie naczynia najwyższej jakości. Dostępne są tu lavabo, które powstało z trwałych, sprawdzonych materiałów. Jest to m.in. blacha mosiężna, która wyróżnia się licznymi właściwościami. Jest to zatem świetny wybór na długi czas.

Lavabo – poznaj wszystkie nasze propozycje

W naszym sklepie zgromadziliśmy lavabo, które zróżnicowane są między sobą pod względem m.in. koloru. Dostępne są modele zarówno w wersji złotej, jak i srebrnej. Których z nich będzie lepszym wyborem do kościoła? To zależy, w dużej mierze od tego, jak wyglądają pozostałe naczynia liturgiczne. Warto wybrać model, który stylem oraz kolorem dopasowany jest do pozostałych akcesoriów kościelnych. Nasze produkty, powstałe z mosiężnej blachy, zostały dodatkowo wyszlifowane oraz wypolerowane na wysoki połysk. Niektóre z nich zostały zabezpieczone lakierem proszkowym bezbarwnym (złote) lub zabezpieczone dodatkową powłoką niklowaną (srebrne). Jedno jest pewne – naczynia te wyglądają naprawdę gustownie. Wysoki połysk nadaje im szyku i elegancji, która podkreśli każde ważne wydarzenie w kościele.

Lavabo oraz pozostałe naczynia liturgiczne – sprawdź naszą ofertę

W naszym sklepie internetowym z dewocjonaliami znajdziesz nie tylko lavabo, lecz niemal całe wyposażenie kościoła – od szat liturgicznych aż po meble. Znaczną część naszej oferty stanowią naczynia liturgiczne, które podobnie jak lavabo, są niezastąpione podczas każdej Mszy Świętej. Właśnie dlatego zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi propozycjami naszego sklepu – znajdziesz wśród nich m.in. kielichy, pateny, hostiarki oraz inne pozostałe akcesoria. Zapraszamy na zakupy!

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9