Alby kapłańskie

Alby kapłańskie – nieodłączny element stroju liturgicznego

Alby kapłańskie to podstawowy element stroju wszystkich duchownych. Kapłan zakłada go jako szatę spodnią – pod stułą i ornatem. Ten rodzaj odzieży liturgicznej wykorzystywany jest codziennie podczas mszy świętych oraz wszystkich obrzędów liturgicznych. Alby są tradycyjnymi szatami, które powstały już w czasach rzymskich, co czyni je jednymi z najdawniejszych strojów liturgicznych. Swoim prostym krojem oraz białym kolorem uosabiają czystość, niewinność i godność kapłanów. W naszym sklepie internetowym znajdziesz alby w wielu różnych wariantach, z pewnością więc wybierzesz najlepsze rozwiązanie dla siebie i swojej parafii.

Alba kapłańska – co powinno ją charakteryzować?

Alba kapłańska jest zakładana przez księży codziennie, niekiedy nawet kilka razy w ciągu jednego dnia. Z tego też powodu musi być wykonana ze starannie dobranych materiałów, które zapewnią wygodę i komfort przez długie godziny. Ten element stroju powinien być przewiewny i lekki w noszeniu. Dobrze, gdy będzie łatwy do prasowania i nie pogniecie się nawet podczas transportu. W końcu księża to osoby, które często pielgrzymują i odprawiają msze w wielu miejscach, dlatego częste przewożenie alby jest niekiedy koniecznością. Alby powinny być utrzymane w prostej stylistyce, jednak z zachowaniem ich eleganckiego wyglądu.

Alby dla księży i dla lektorów – sprawdź nasze propozycje

W naszym sklepie z dewocjonaliami przygotowaliśmy spory wybór alb. Dostępne są tu m.in. alby kapłańskie, liturgiczne, a także lektorskie. Możesz wybierać spośród modeli zdobionych haftem czy efektowną gipiurą oraz tych gładkich, całkowicie pozbawionych dodatkowych elementów. W sprzedaży posiadamy alby dla księży w kolorze białym oraz w écru. Dla łatwiejszego zakładania niektóre modele posiadają zamek znajdujący się na przodzie szaty lub na jej ramieniu. Są to produkty, które cechują się wysoką jakością wykonania. Nie gniotą się, są łatwe do prasowania oraz nadają się do prania w temperaturze do 40 stopni. Szeroki zakres rozmiarów (od 128 do 194) sprawia, że każdy kapłan znajdzie dla siebie idealny model.

Alby dla kapłanów – zamów je już teraz

Szukasz alby dla kapłanów lub potrzebna Ci inna odzież liturgiczna? U nas zaopatrzysz się we wszystko, czego potrzebujesz! W pozostałych kategoriach czekają na Ciebie sutanny, komże, stuły oraz pozostałe elementy stroju kapłana. Szybka realizacja zamówienia, szeroki wybór produktów pochodzących z Polski oraz wsparcie na każdym kroku sprawiają, że warto jest przyjrzeć się naszej ofercie.

Wyświetlanie 1–18 z 20 wyników

Wyświetlanie 1–18 z 20 wyników