Hostiarki i cyboria

Hostiarki i cyboria – co to takiego?

Hostia jest niezwykle ważnym elementem Mszy Świętej. To właśnie biały opłatek, zwany komunikantem w bezpośredni sposób przypomina wszystkim wiernym, że Jezus Chrystus jest ich zbawicielem. Ksiądz, nawiązując do Ostatniej Wieczerzy, podkreśla, że Jezus wszystkich ludzi kocha bezgranicznie i bezwarunkowo. Ten symbol ciała Chrystusa pozwala chrześcijanom zjednoczyć się z Jezusem w trakcie Eucharystii, a swoją modlitwą podziękować za wszelkie łaski. Właśnie dlatego, że hostia jest szczególnym atrybutem każdej Mszy Świętej, nie może zabraknąć specjalnego okrągłego naczynia do jej przechowywania. Z tego powodu, w tej kategorii naszego sklepu zgromadziliśmy hostiarki oraz cyboria, czyli najważniejsze atrybuty świątyni. Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem naszego sklepu, a dokładnie z hostiarkam i cyboriami. Liczymy, że znajdziesz wśród nich idealne rozwiązanie do swojego kościoła.

Hostiarka – nieodłączny element Mszy Świętej

Hostiarka jest bardzo ważna w kościele katolickim. To właśnie tam przechowywane są komunikanty. Co jednak w przypadku, gdy ksiądz wybiera się na domową wizytę u wiernego? Wówczas przydaje się mniejsze naczynie, które przeznaczone jest do przenoszenia jedynie kilku komunikantów. Mowa o cyboriach, czyli naczyniach, które są nieco mniejsze od hostiarek. Mogą być używane także w kościele podczas podawania wiernym Ciała Chrystusa.

Hostiarki i cyboria – najważniejsze atrybuty świątyni

Rola hostiarek w kościele katolickim jest nieoceniona. To dzięki nim możliwe jest przeprowadzenie Sakramentu Eucharystii. Wiedząc o tym, że muszą być w wyposażeniu każdego kościoła, w naszym sklepie oferujemy hostiarki i cyboria, które spełnią wszystkie oczekiwania. Dostępny jest model w kolorze złotym z wytłaczanym emblematem eucharystycznym. Jego wysokość wynosi zaledwie ok. 2 cm, średnica zaś ok. 5,4 cm. Jej elegancki, ponadczasowy wygląd sprawia, że naczynie prezentuje się naprawdę okazale. Będzie zatem doskonałym uzupełnieniem pozostałych naczyń liturgicznych.

Wysokiej jakości hostiarka – u nas ją znajdziesz

Jeżeli celem Twoich poszukiwań jest hostiarka wykonana z trwałego materiału, która posłuży przez wiele lat – u nas znajdziesz ją bez problemu. Wysoka jakość wykonania, sprawdzony producent oraz atrakcyjny wygląd sprawiają, że będzie to znakomite naczynie do Twojego kościoła. W naszych innych kategoriach znajdziesz pozostałe naczynia liturgiczne, które pozwolą Ci skompletować wszystko, co jest niezbędne do odprawiania Mszy Świętej,

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5