Ikony świętych

Religijne ikony pisane – obrazy święte
Ikony z wizerunkiem świętej rodziny
Dewocjonalia takie jak obrazy religijne świętych i błogosławionych, to ikony sakralne. Ikony to malowane na desce lub płótnie przedstawienia postaci religijnych. Są szczególnie popularne w Kościele prawosławnym i katolickim wschodnim. Pisane na drewnianych deskach, złocone ikony religijne mają bogatą symbolikę. Cechą ich są przepiękne detale oraz wysoka jakość użytych materiałów, w tym zdobień.

Kupowana na różnego rodzaju okazje, ikona jest wyjątkowym dziełem artystycznym i prezentem dla katolika. Dlatego ikona jest najczęściej kupowana z okazji chrztu, bierzmowania czy pierwszej komunii. Każda ikona to dobry pomysł na prezent, jednak nowoczesne ikony religijne możesz zamówić także z dedykacją na odwrocie ikony.

Ikona często przedstawia całościowo ujęty obraz Rodziny, Jezusa lub Matkę Boską. Ikona Matki Boskiej to piękny prezent ślubny lub urodzinowy. Wysokiej wartości prezent na chrzest będzie inwestycją duchową na całe życie dziecka.
Dzieła sztuki sakralnej z wizerunkami świętych
Wizerunki biblijnych postaci o wysokiej wartości artystycznej są efektem talentu twórcy. Prócz tego – jakości użytych materiałów w trakcie produkcji dzieła. W związku z tym ten specyficzny rodzaj sztuki świetnie sprawdza się użyty do aranżacji domów modlitwy. W religii chrześcijańskiej przedmiotem kultu jest wiele postaci biblijnych i ważnych postaci Kościoła. Artykuły religijne i dewocjonalia ich przedstawiające – to dzięki nim człowiek odnajduje duchową więź z Bogiem. Modlitwa przy ikonie jest wyrazem głębokich uczuć do Boga. W związku z tym, katolickie przedstawienie na ikonie to świetny upominek religijny.
Ikony religijne jako pamiątka i chrześcijański upominek
Ikona Rodziny to asortyment oferowany szeroko na ingloria.pl w kategorii ikony religijne. Ingloria.pl postawiła sobie za jeden z celów popularyzowanie pisania ikon w Polsce. Dlatego prócz ikon tradycyjnie pisanych, oferujemy obrazy religijne i sakralne ze scenami z Pisma. Ponadto w ofercie znajdziemy wizerunki aniołów, w tym anioła stróża. Najczęściej kupowana na różnego rodzaju okazje, sprawdza się jako podarunek z okazji chrztu lub na jubileusz.

Ingloria.pl oferuje różne warianty Ikony Rodziny. Wariant możesz dobrać do preferencji i potrzeb. Dostępne są wersje tradycyjne, zrealizowane według starożytnych technik. Wykorzystują one naturalne materiały, jak np. złoto, srebro. Mamy też warianty nowoczesne, z wykorzystaniem nowych technologii i materiałów. Są to druk cyfrowy na płótnie czy na szkle, akryl czy żywica.

Każdą ikonę na ingloria.pl wykonał artysta z wielką dbałością o detale i jakość wykonania. Każda z nich posiada indywidualny klimat. Dzięki temu stanowi idealny dodatek do każdego wnętrza. Jest też doskonałym prezentem na różnego rodzaju okazje religijne. Dzięki bogatej ofercie ingloria.pl każdy z nas znajdzie coś dla siebie i swojej rodziny.
Matka Boska, Jezus i św. Józef i cała święta Rodzina są najczęściej uwieczniani na ikonach
Ikona Najświętszej Panienki zazwyczaj przedstawia Maryję z Dzieciątkiem na ramionach lub w ramionach, z aureolą nad jej głową. Ikony Jezusa często ukazują Go w chwale, na krzyżu lub błogosławiącego ludzi. Św. Józef, patron rodzin, często przedstawiany jest z Dzieciątkiem lub w towarzystwie Maryi.

Cała święta Rodzina bywa ukazywana jako trójka postaci ujęta w sercu lub z rękoma złożonymi w modlitwie. Ikony mają szczególnie silne znaczenie religijne i kulturowe. Ich malowanie wymaga nie tylko umiejętności artystycznych. Wymaga też głębokiej wiary i duchowej kontemplacji. Ikona Rodziny to jedno z najważniejszych przedstawień w ikonografii chrześcijańskiej. Przedstawia ona Maryję, Józefa i Jezusa, symbolizującą świętą trójcę rodzin. Ikona ta wyraża miłość, spokój i harmonię pomiędzy członkami rodziny. Jednocześnie przypomina o znaczeniu sakramentu małżeństwa i rodzenia potomstwa.

Wyświetlanie 1–18 z 957 wyników

Wyświetlanie 1–18 z 957 wyników