Puszki do komunikantów

Puszki do komunikantów – niezbędne w każdym kościele

Sakrament Eucharystii jest jednym z najważniejszych elementów mszy w Kościele Katolickim. To właśnie wtedy wierni mogą przyjąć Ciało Chrystusa w postaci białego opłatka, zwanego komunikantem. Niezbędne jest do tego specjalne naczynie, w którym przechowywane są hostie dla wiernych. Właśnie dlatego w tej kategorii naszego sklepu z dewocjonaliami, dostępne są puszki do komunikantów i to w różnych wydaniach. Zachęcamy zatem do zapoznania się z bogactwem naszego asortymentu i wyboru najlepszego rozwiązania do Twojej parafii.

Jak wygląda puszka na komunikanty?

Puszka na komunikanty jest naczyniem, który swoją budową przypomina kielich. Składa się ze stopy, trzonu, czaszy oraz pokrywy. Poszczególne części mogą być dodatkowo zdobione, pozłacane lub posrebrzane. W naszej ofercie dostępne są zarówno niskie jak i wyższe puszki na komunikanty. Dzięki temu bez trudu można dopasować naczynie do swoich indywidualnych potrzeb. W sprzedaży posiadamy modele mosiężne – zarówno proste i minimalistyczne, jak i te wysadzane kamieniami, np. szafirem lub rubinem. Każda z tych propozycji prezentuje się niezwykle okazale, będzie więc znakomitą dekoracją każdej świątyni, która umożliwi kapłanowi przeprowadzenie Sakramentu Eucharystii

Puszka do komunikantów – produkt najwyższej jakości

Oferowane przez nas puszki do komunikantów zostały wyprodukowane przez Zakład Brązownicy Bielińscy. Powstają z materiałów o licznych właściwościach, dlatego naczynia odporne są na działanie wielu niekorzystnych czynników. Dzięki temu właściwe użytkowane, swoją rolę mogą pełnić bardzo długo – nawet przez kilka lat. Na szczególną uwagę zasługuje perfekcyjne wykończenie, które widać w każdym najdrobniejszym szczególe. Ciekawe zdobienia, złocenia oraz srebrzenia dodają naczyniom dodatkowego uroku.

Puszki na komunikanty – jak wybrać odpowiednie naczynie?

Jak spośród licznych propozycji wybrać najlepsze rozwiązanie do swojej parafii? Przede wszystkim należy dopasować je do potrzeb wiernych. Jeżeli w Mszach Świętych uczestniczy wielu wiernych, najlepszym wyborem będą pojemne naczynia. Dzięki temu nie będzie konieczności ciągłego uzupełniania go. Jeżeli mowa o mniejszym kościele i niewielkiej liczbie osób uczestniczących we Mszy Świętej, z powodzeniem można wybrać mniejsze naczynie. Styl i rodzaj puszki na komunikanty należy dopasować do stylu panującego w Kościele. Warto więc dobrać go do pozostałych naczyń liturgicznych. Zapraszamy więc do sprawdzenia wszystkich naszych propozycji. Liczymy, że uda się wśród nich znaleźć to, czego potrzebujesz.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 14

Wyświetlanie wszystkich wyników: 14