Stuły

Stuły kapłańskie – dlaczego są tak ważne?

Stuły kapłańskie to coś, bez czego ciężko sobie wyobrazić jakiegokolwiek kapłana. I słusznie, gdyż ten element stroju jest jednym z najistotniejszych, które używane są podczas liturgii w każdym kościele. Noszone są przede wszystkim przez kapłanów i diakonów, a każdy z nich zakłada je na swój własny sposób. W przypadku kapłanów stuła zakładana jest na szyję tak, aby jej końce luźno zwisały na piersiach, z kolei diakon zakłada ją na siebie ukośnie na jedno ramię. Ten element stroju nie tylko nadaje powagi i skupia na sobie uwagę wiernych, lecz przede wszystkim wyraża godność kapłańską. W przeciwieństwie do pozostałych elementów ubioru liturgicznego ta część szaty przeznaczona jest jedynie dla księży. W naszym sklepie z dewocjonaliami zaopatrzysz się w stuły o różnych parametrach i w rozmaitej kolorystyce, odpowiadającej poszczególnym okresom roku liturgicznego. Zapraszamy do zapoznania się z nimi i dokonania odpowiedniego wyboru.

Stuła kapłańska – co ją powinno wyróżniać?

Stuła kapłańska to niewątpliwie jeden z charakterystycznych atrybutów księdza. Podkreśla jego rolę w celebrowaniu poszczególnych sakramentów. Ma ogromne znaczenie m.in. podczas spowiedzi – po jej zakończeniu wierni całują stułę, by wyrazić swój szacunek wobec spowiadającego kapłana. Ta część stroju księdza jest także zauważalna podczas sakramentu małżeństwa – wówczas przybiera nieco bardziej ozdobny charakter niż podczas zwykłej mszy świętej. Z kolei przy uroczystościach związanych z pogrzebem charakterystyczna jest czarna stuła.

Stuły dla księży dostępne w różnych wariantach i kolorach

W naszym sklepie zaopatrzysz się w różnego rodzaju stuły dla księży. Możesz wybierać spośród stuł wąskich o szerokości 15 cm oraz szerokich (18 cm). Produkty o standardowej długości 117 cm dostępne są w kilku kolorach. Dużą popularnością cieszą się stuły dwustronne, np. zielono-czerwone, zielono-fioletowe lub fioletowo-białe. Poza tym znajdziesz stuły białe, zielone, czerwone oraz fioletowe, czyli te, które sprawdzą się w poszczególnych okresach liturgicznych.

Stuła dla księdza – zaopatrz się w nią już teraz

Stuła dla księdza jest obowiązkowym elementem stroju liturgicznego. Właśnie dlatego warto wybierać sprawdzone modele, które wyróżniają się najwyższą starannością wykonania, widoczną w każdym szczególe. Dzięki temu możesz mieć pewność, że wybrany przez Ciebie produkt posłuży przez naprawdę długi czas, nawet mimo intensywnego użytkowania. Stuły oraz pozostała odzież liturgiczna dostępna w naszym sklepie to gwarancja najwyższej jakości, charakterystycznej dla polskich produktów. Zapraszamy więc do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty!

Wyświetlanie wszystkich wyników: 14

Wyświetlanie wszystkich wyników: 14