Hostie

Hostie – niezbędne podczas sakramentu Eucharystii

Hostia to okrągły opłatek, który wypiekany jest zgodnie z zasadami prawa kanonicznego. Używana jest podczas sprawowania sakramentu Eucharystii, podczas której utożsamiana jest z Ciałem Chrystusa. Stanowi symbol ogromnej miłości Jezusa Chrystusa do wszystkich ludzi oraz jego ogromnego poświęcenia. Hostie zazwyczaj dostępne są w dwóch rozmiarach – dużym raz mniejszym. Pierwsza z nich spożywana jest przez kapłana w czasie Eucharystii, a podczas nabożeństw umieszcza się ją w monstrancji, czyli w specjalnym naczyniu liturgicznym. W tej formie prezentowana jest wszystkim wiernym, co stanowi niezwykle ważny moment dla każdego katolika. Mniejsze hostie, zwane komunikantami, rozdawane są wiernym podczas Komunii Świętej. Zwyczaj ten sięga aż czasów Chrystusa, a dokładnie Ostatniej Wieczerzy, kiedy to Jezus rozdawał chleb swoim uczniom.

Hostia – jak jest wypiekana?

To, w jaki sposób i z czego powstaje hostia, jest jasno określone przez przepisy Prawa Kanonicznego. Zgodnie z nim opłatki produkowane są wyłącznie z białej mąki oraz wody. Nie mogą występować w nich choćby minimalne ilości innego rodzaju mąki. Mówi, że opłatek powinien być przaśny, czyli niekwaszony i niesolony. Zakazane jest używanie drożdży oraz innych dodatkowych składników. Hostie najczęściej opatrzone są znakiem krzyża oraz innymi symbolami związanymi z religią chrześcijańską. Właśnie takie hostie znajdziesz w naszym internetowym sklepie z dewocjonaliami. Możesz wybierać spośród wariantów o różnych średnicach oraz zróżnicowanych pod względem ilości hostii w opakowaniu.

Hostie i opłatki wigilijne

W tej kategorii znajdziesz nie tylko hostie do koncelebry, lecz również opłatki wigilijne. Produkty te powstają z tych samych składników, co hostie, jest jednak kilka różniących ich kwestii. Opłatki, w przeciwieństwie do Ciała Chrystusa nie są konsekrowane, przez co mogą być spożywane przez wszystkich. Są niezbędne podczas wieczerzy wigilijnej, kiedy to wszyscy zebrani goście dzielą się prostokątnym opłatkiem, składając sobie świąteczne życzenia. Jeżeli chcesz zaopatrzyć się w opłatki – w naszym sklepie zrobisz to bez problemu. Pakowane są po 180 sztuk i dostępne są w dwóch rozmiarach: małym i dużym.

Hostia i nie tylko – poznaj ofertę naszego sklepu

Hostia ma szczególne znaczenie dla każdego chrześcijanina. Wiedząc o tym, w naszym e-sklepie oferujemy nie tylko opłatki, lecz również naczynia i artykuły liturgiczne umożliwiające sprawowanie Eucharystii. Wśród licznego asortymentu znajdziesz więc kustodia, monstrancje, cyboria czy puszki na komunikanty. Dzięki temu kompleksowo zaopatrzysz kościół we wszystko, co jest potrzebne.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2