Pateny liturgiczne

Pateny liturgiczne – podstawowe naczynia liturgiczne

Pateny liturgiczne używane są przez kapłana podczas każdej Mszy Świętej. Mają formę płaskich talerzyków, na których umieszcza się konsekrowaną hostię, choć występują również w wersjach głębokich. Powinny być wykonane ze szlachetnych, nie korodujących materiałów. Właśnie takie modele znajdziesz w naszym sklepie z dewocjonaliami. Niebanalny charakter naszych paten oraz ich elegancki wygląd podkreśli mistyczny charakter Mszy Świętej.

Patena liturgiczna – wybierz idealny model

Pateny liturgiczne, które znajdziesz w tej kategorii naszego sklepu powstały z takich materiałów jak mosiądz, złoto lub srebro. Trudno zaprzeczyć temu, że dzięki temu prezentują się bardzo atrakcyjnie. W naszym sklepie dostępne są pateny płaskie, głębokie oraz kielichowe. Można wybierać spośród minimalistycznych, prostych naczyń oraz tych zdobionych dodatkowymi elementami dekoracyjnymi. Zróżnicowane warianty pozwolą wybrać optymalne rozwiązanie. Warto postawić na model, który podkreśli ważność Sakramentu Eucharystii oraz wagę przechowywanej w patenie Hostii. Oferowane przez nas produkty pochodzą od znanego i cenionego producenta, jakim jest Zakład Brązowniczy Bielińscy. Idealne wykończenie, które widać w każdym szczególe sprawia, że nasza patena liturgiczna jest doskonałym wyborem do każdego Kościoła

Pateny liturgiczne w różnych wydaniach

Już wiesz, że w naszym sklepie znajdziesz pateny liturgiczne w różnych wariantach. Jednym z nich jest patena płaska, znana także jako kielichowa. Jest ona standardowym wyposażeniem kielicha mszalnego. Mieści się na niej wyłącznie jedna lub kilka hostii. Drugim rodzajem jest patena głęboka, w której oprócz Hostii mieszczą się także komunikanty, czyli hostie wydawane wiernym. Trzecim i ostatnim rodzajem są pateny używane przez ministrantów, czyli ministranckie. Jest to naczynie, które ministrant trzyma pod brodą wiernego, podczas przyjmowania przez niego Komunii Świętej. Modele te wyposażone są w wygodną rączkę.

Patena liturgiczna oraz pozostałe naczynia – poznaj naszą ofertę

Patena liturgiczna to niewątpliwie obowiązkowy element wyposażenia kościoła katolickiego, który umożliwia przeprowadzenie liturgii. Wraz z innymi naczyniami liturgicznymi jest używana podczas każdej liturgii, dlatego jej wybór nie powinien być przypadkowy. Wysokiej jakości pateny oraz pozostałe naczynia niezbędne w kościele to coś, co bez trudu znajdziesz w naszej ofercie. Zapraszamy więc do sprawdzenia wszystkich naszych propozycji i dokonania najlepszego wyboru.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 18

Wyświetlanie wszystkich wyników: 18