Komże

Komże kapłańskie i ministranckie

Kapłan, który odprawia mszę w kościele katolickim, zobowiązany jest do zakładania odpowiedniego stroju liturgicznego. Określone ubrania obowiązują także wszystkie osoby, których zadaniem jest wspieranie duchownego przy ołtarzu i pomaganiu w odprawianiu nabożeństwa. Na ich strój składają się m.in. komże, czyli charakterystyczne szaty w kolorze białym o określonym kroju. Dla ministrantów jest to główny element ubioru, w przypadku księdza jedynie jego część, na którą zakłada się inne szaty liturgiczne. Jeżeli chcesz zaopatrzyć swój kościół w komże dla księży lub ministrantów, wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz w tej kategorii naszego sklepu. Zachęcamy do zapoznania się z nim już teraz i dokonania najlepszego wyboru.

Komża – co to takiego?

Komża to luźna szata, która wyróżnia się prostym krojem i szerokimi rękawami. Od tradycyjnych alb wyróżnia ją długość, która zazwyczaj kończy się na wysokości kolan. Aby tak było, ważny jest właściwy dobór rozmiaru – powinien być on dopasowany do wzrostu księdza lub ministranta. Właśnie z tego powodu w naszym sklepie oferujemy komże w rozmiarze od 128 aż do 194. Charakterystyczną cechą komż jest ich biały kolor, który symbolizuje czystość serca i duszy osób służących podczas Mszy Świętej. Niekiedy szaty te mogą być dodatkowo zdobione haftami, np. na rękawach lub w dolnej części materiału. Często jednak występują gładkie komże, pozbawione jakichkolwiek dodatków.

Poznaj komże dostępne w naszym sklepie

Nasz sklep z dewocjonaliami to miejsce, w którym bez trudu zaopatrzysz się w komże, jakiej potrzebujesz. Sporą część naszej oferty stanowią komże ministranckie, m.in. gładkie lub z subtelnym wzorem. Zostały wykonane z poliestru z domieszką streczu. Posiadają zakładki, dzięki którym tkanina dobrze się układa na ciele. Ten rodzaj szat jest wygodny w noszeniu, przewiewny i zapewnia całkowitą swobodę ruchów. Ciekawą propozycją jest gotowy zestaw na Boże Ciało, który przeznaczony jest dla ministrantów w każdym wieku. Składa się nie tylko z komży, lecz także z pelerynki i dzwonka, dzięki czemu strój na czerwcowe święto jest już gotowy.

Komża w różnych wydaniach i nie tylko – sprawdź, co jeszcze mamy do zaoferowani

Nasz sklep to miejsce w sieci, w którym każda osoba duchowna oraz świecka znajdzie coś dla siebie. Niezależnie od tego, czy potrzebna jest Ci komża ministrancka, czy też ta przeznaczona dla księdza – u nas na pewno ją znajdziesz. W innych kategoriach czeka na Ciebie pozostała odzież liturgiczna, na którą składają się takie elementy jak m.in. alby, stuły, ornaty czy cingulum. Sprawdź je już teraz i dokonaj dobrego wyboru!

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4