Świece do chrztu

Świece do chrztu – zadbaj o wyjątkową oprawę tego dnia

Przyjęcie przez dziecko sakramentu chrztu świętego jest jednym z pierwszych i najbardziej wyjątkowych wydarzeń w jego życiu, a także rodziców, chrzestnych i całej rodziny. Oto maluszek wkracza na ścieżkę życia zgodnego z naukami Jezusa Chrystusa. Chrzest święty jest także ważny dla całej społeczności kościoła – w końcu dołącza do niej kolejne Dziecko Boże, które powiększa to szczególne grono. Wraz z momentem przyjęcia pierwszego sakramentu, dziecko staje się katolikiem. Ta ważna uroczystość wymaga szczególnej oprawy. Konieczne jest przygotowanie nie tylko odpowiedniego stroju dla maleństwa, lecz także innych dodatków. Niezbędne będą także świece do chrztu, które stanowią pamiątkę na długi czas.

Świeca na chrzest i jej symbolika

Dlaczego świeca na chrzest jest tak ważnym elementem? Jest to symbol życia, odrodzenia i wiary katolickiej. Zapalenie jej podczas uroczystości symbolizuje zatem zapalenie wewnętrznej wiary. Zadaniem rodziców i chrzestnych jest od tego momentu podtrzymywanie i podsycanie wewnętrznego ognia, czyli wiary chrześcijańskiej. Kto to tak właściwie zapala świece na chrzcie? Jest to obowiązek ojca chrzestnego – zapala ją od paschału. Świeca z chrztu może być wykorzystane podczas przyjmowania sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Warto zatem poświęcić chwilę, aby wybrać świecę, która będzie nie tylko piękna i estetyczna, lecz także trwała.

Świeca chrzcielna – pojedynczo lub w zestawie

W naszym sklepie bez trudu znajdziesz najlepszą świecę na chrzest Twojego dziecka lub chrześniaka. Możesz wybierać spośród pojedynczych produktów, jakimi są świece chrzcielna lub też z całych zestawów, zawierających także szatkę lub książeczkę. Dzięki temu podczas jednych zakupów zaopatrzysz się we wszystko, co niezbędne. Jeżeli chcesz zadbać o wygodę i bezpieczeństwo najlepszym wyborem będzie świeca chrzcielna z okapnikiem, który zapobiegnie poparzeniu się gorącym woskiem.

Świece chrzcielne – sprawdź, co przygotowaliśmy dla Twojego maluszka

Świece chrzcielne, które znajdziesz w naszym sklepie, charakteryzują się estetycznym wykończeniem. Część z nich ma dołączoną bawełnianą profitkę, na której wyhaftujemy Twoją osobistą dedykację. To właśnie ona sprawi, że świeca będzie znakomitą pamiątką na lata i z powodzeniem sprawdzi się także w dniu Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy więc do zapoznania się ze wszystkimi propozycjami naszych świec i wyboru pięknej pamiątki, która na zawsze będzie przypominała to ważne wydarzenie w życiu dziecka.

Wyświetlanie jednego wyniku

Wyświetlanie jednego wyniku