Bursy liturgiczne

Bursy liturgiczne dla księży i szafarzy

Regularne przystępowanie do Komunii Świętej jest niezwykle ważną praktyką religijną dla wszystkich chrześcijan. Niekiedy jednak sytuacja zdrowotna nie pozwala wiernym na uczestnictwo w Mszy Świętej. W szczególnych sytuacjach możliwa jest wizyta księdza lub szafarza, która umożliwia choremu przyjęcie Najświętszego Sakramentu. Wówczas ksiądz korzysta ze specjalnych toreb – są to bursy liturgiczne. Ta koperta wykonana ze sztywnego materiału powinna być w miarę możliwości zawieszona na szyi, aby wskazywać, że ksiądz niesie w niej Najświętszy Sakrament. Kapłan idący na wizytę do wiernego powinien trwać w modlitewnym skupieniu i unikać rozmów z innymi.

Co powinna zawierać bursa liturgiczna?

Bursa liturgiczna to torba, w której powinno znaleźć się wszystko, co jest niezbędne kapłanowi do udzielenia Sakramentu Komunii. Z całą pewnością musi być tam cyborium z komunikantami przeznaczonymi dla wiernych. Przydatne jest także kropidło, pojemnik na olej lub wodę oraz stuła w wersji mini. Dobrze wyposażona bursa powinna zawierać również krzyż. Jeżeli szukasz bursy z pełnym wyposażeniem – bez trudu zaopatrzysz się w nią w naszym sklepie. Przygotowaliśmy zestaw, w którym każdy ksiądz lub szafarz znajdzie wszystkie potrzebne naczynia i artykuły liturgiczne. Sama torebka została bardzo estetycznie wykonana – jest to produkt z ekoskóry, który prezentuje się niezwykle elegancko. Zamek umożliwia szybkie otwarcie i zamknięcie bursy oraz natychmiastowe dostanie się do jej zawartości.

Bursy liturgiczne i nie tylko – sprawdź, co jeszcze dla Was mamy

W tej kategorii naszego sklepu znajdziesz bursy liturgiczne, nie są to jednak jedyne oferowane przez nas produkty. W tym miejscu dostępne są także pojemniki na wino i oleje, które zostały zapakowane w skórzane etui. Umieściliśmy tu również walizki podróżne do odprawiania Mszy Świętej. Walizka dla celebransa umożliwi mu odprawienie nabożeństwa w każdym miejscu, w jakim będzie się znajdował. Jego wyposażenie obejmuje m.in. krzyż, kropidło, świecznik i dwie świeczki, ampułki na wodę i wino, pojemnik na olej, cyborium, korporał, kielich, patenę oraz małą fioletową stułę. Dzięki temu wszystkie niezbędne rzeczy będą zawsze pod ręką. Niewielkich rozmiarów walizkę można ze sobą zabrać wszędzie – do samochodu, pociągu, autokaru czy samolotu.

Dobrze wyposażona bursa liturgiczna – zaopatrz się w nią już teraz

Celem Twoich poszukiwań jest bursa liturgiczna, zawierająca wszystko, co niezbędne? A może szukasz podróżnej walizki do odprawiania Mszy Świętej? Świetnie się składa, gdyż wszystko znajdziesz w jednym miejscu. Zapraszamy więc do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty i złożenia swojego zamówienia.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3