Ambony kościelne

Ambony kościelne – podstawowe elementy wyposażenia kościoła

Ambony kościelne, znane także jako kazalnice, są ważnym elementem architektury sakralnej. Z tego też względu występują w każdym kościele oraz świątyni. Z greckiego nazwa ta tłumaczona jest jako podwyższenie. Jest to miejsce głoszenia słowa Bożego w postaci czytań, Ewangelii, modlitwy wiernych czy śpiewania psalmu responsoryjnego. Stanowi centralną kościoła, na której skupiona jest uwaga i wzrok wszystkich zebranych wiernych. Ma kształt podium z pulpitem, które najczęściej wykonane jest z drewna lub kamienia. Ustawione jest na kilkustopniowym podwyższeniu po lewej stronie kościoła w niewielkiej odległości od ołtarza.

Ambona kościelna w różnych wydaniach

Niegdyś ambona kościelna była bardzo bogato zdobionym elementem wystroju kościoła. Występowała w różnych formach i kształtach. Obecnie jednak w świątyniach spotyka się proste minimalistyczne ambony w postaci mównicy. Najczęściej wykonane są z drewna, przez co stają się uniwersalnym produktem, który zgra się z pozostałym wyposażeniem kościoła. Warto jednak wybrać taki model, który swoim stylem będzie pasował do ołtarza

Kościelne ambony, które powstały z dbałością o każdy szczegół

W naszym sklepie In Gloria mamy do zaoferowania ambony, które cechują się trwałością oraz najwyższą jakością wykonania. Podobnie jak pozostałe nasze produkty, tak i kościelne ambony zostały wykonane z dbałością o każdy szczegół. Możesz mieć zatem pewność, że jest to najlepszy wybór do Twojego kościoła. Dzięki temu, że współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi producentami, mamy do zaoferowania wyłącznie solidne produkty, które nie tylko pięknie się prezentują, lecz są także odporne na działanie wielu niekorzystnych czynników.

Kościelna ambona – zaopatrz się w nią już teraz

Kościelna ambona to szczególnie ważne miejsce w kościele – zwłaszcza dla każdego katolika. To właśnie z niej głoszone jest Słowo Boże prosto do wszystkich wiernych. Z tego też powodu warto zainwestować w ambonę, która będzie estetycznie wykonana oraz idealnie dopasowana do pozostałych elementów architektury kościelnej. A może poszukujesz klęczników, krzyży ołtarzowych czy lichtarz, kropideł oraz puszek na ofiarę? W naszym sklepie bez problemu znajdziesz je wszystkie i zaopatrzysz się się w kompleksowe wyposażenie kościoła oraz wszystkie akcesoria liturgiczne. Szeroki asortyment sprawia, że masz z czego wybierać. Zapraszamy zatem do zapoznania się ze wszystkimi produktami zgromadzonymi w pozostałych kategoriach naszego sklepu i do złożenia swojego zamówienia.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.