Komunikanty

Komunikanty – opłatki dla wiernych

Komunia Święta to jeden z sakramentów przyjmowanych w kościele katolickim. Ma to miejsce podczas każdej Mszy Świętej i nawiązuje do Ostatniej Wieczerzy, kiedy to Jezus Chrystus dzielił się ze swoimi uczniami niekwaszonym chlebem. Czcząc ten ważny moment, podczas mszy kapłan spożywa Ciało Chrystusa, czyli hostię zamoczoną w winie. Następnie do komunii przystąpić mogą wszyscy wierni, którzy są w stanie łaski uświęcającej, czyli są po sakramencie pokuty i pojednania. Takim osobom ksiądz rozdaje specjalne hostie, czyli komunikanty, potocznie znane jako „opłatki”. Przyjmowane są one bezpośredni do ust wiernych. Jest to niezwykle ważne wydarzenie w życiu chrześcijanina, gdyż tym symbolicznym gestem zaprasza Jezusa do swego serca. Zgodnie z nauczaniem kościoła katolickiego, Chrystus przychodzi na ziemię pod postacią niewielkiego kawałka chleba, aby tworzyć wspólnotę ze wszystkimi zgromadzonymi wiernymi.

Jak wygląda komunikant?

Komunikant to biały, cienki opłatek o okrągłym kształcie. Jest bezsmakowy, bezzapachowy i występuje w kolorze białym. Ten niezwykle ważny symbol dla wszystkich chrześcijan, powstaje w sposób określony przez przepisy Prawa Kanonicznego. Podobnie jak hostia, tak i komunikant powstaje wyłącznie z mąki pszennej i wody. Zabronione jest używanie drożdży, soli oraz innych dodatków. Cały proces wytwarzania komunikantów odbywa się zgodnie z wymienionymi wyżej przepisami. Ich średnica może mieć od 28 do 45 mm. Z myślą o osobach, które nie mogą spożywać glutenu, powstają specjalne, bezglutenowe rodzaje komunikantów, znane także jako niskoglutenowe.

Komunikanty mszalne i nie tylko – poznaj naszą ofertę

W tej kategorii naszego sklepu zaopatrzysz się w komunikanty mszalne, które umożliwiają sprawowanie Eucharystii. Dostępne są w różnych wariantach oraz wielkościach. Wszystkie z nich odpowiadają obowiązującym przepisom i są bezpiecznym wyborem do świątyni. W tym miejscu naszego sklepu znajdziesz również opłatki wigilijne, czyli coś, czego nie może zabraknąć przy świątecznym stole. Dzielenie się opłatkiem jest w końcu nieodłącznym elementem Świąt Bożego Narodzenia, a dokładniej wieczerzy wigilijnej. W naszym sklepie produkt ten dostępny jest w dwóch wariantach – dużym oraz małym. Występuje w opakowaniu liczącym 180 sztuk i opatrzony jest bożonarodzeniowym motywem.

Komunikant mszalny – niezwykle ważny podczas każdej Mszy Świętej

Komunikant mszalny jest szczególnie ważny dla każdego katolika. Pozwala na przyjęcie Jezusa Chrystusa do swojego serca oraz życia, a tym samym osiągnięcia pełni radości i spokoju. W naszym sklepie z dewocjonaliami zaopatrzysz się w komunikanty dla wiernych bez żadnego problemu. Znajdziesz tu również akcesoria i artykuły liturgiczne, które są niezastąpione w każdej świątyni. Zachęcamy więc do sprawdzenia naszej oferty i wyboru tego, co niezbędne.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2