Świece do komunii

Świece do komunii – niezbędny atrybut każdego ośmiolatka

Pierwsza Komunia Święta jest niezwykle ważnym wydarzeniem w życiu całej rodziny — w końcu młody człowiek po raz pierwszy przyjmie Ciało Chrystusa pod postacią białego opłatka. Przygotowania do komunii trwają całe miesiące – zaczynając od nauki katechizmu aż po zgromadzenie wszystkich niezbędnych dodatków i akcesoriów. Ważne miejsce wśród nich zajmują świece do komunii, które w tym ważnym dniu mają szczególne znaczenie. Wiedząc o tym, w naszym sklepie znajdziesz kilka modeli do wyboru, aby znaleźć najlepszą pamiątkę dla Twojej pociechy.

Świeca na komunię – czy jest obowiązkowa?

Świeca na komunię jest niezastąpioną pamiątką, tuż obok różańca, medalika łańcuszkiem, różańcem oraz obrazkiem podpisanym przez proboszcza. Czy jest obowiązkowym elementem każdej komunii? Niekoniecznie — o tym decyduje ksiądz lub katecheta przygotowujący dzieci do Pierwszej Komunii Świętej. Jeśli nawet nie ma obowiązku posiadania świecy w kościele – dobrze jest ją przygotować i posiadać w domowych zaciszu, łącznie z pozostałymi pamiątkami, które nawet po latach przypomną ten ważny dzień w życiu Twojego dziecka.

Świeca komunijna – poznaj jej znaczenie

Dlaczego świeca komunijna jest tak ważnym dodatkiem? Podobnie jak wiele pozostałych elementów w Kościele katolickim, tak i świeca ma pewne szczególne znaczenie i swoją własną symbolikę. Ogień oznacza wiarę, oświecenie oraz odrodzenie. Zapalenie jej już w momencie chrztu dziecka jest swego rodzaju symbolicznym aktem, które rozpoczyna życie duchowe dziecka i włącza je do wspólnoty, jaką jest kościół. W dniu Pierwszej Komunii Świętej świeca symbolizuje dobro oraz samego Jezusa Chrystusa, który według Biblii nazywany jest „miłością światła”. Rozpalenie świecy w trakcie komunii jest więc symbolem życia zgodnego z naukami Chrystusa oraz światłem wiary.

Świece do komunii – zapoznaj się z naszymi propozycjami

Jak już wiesz, w tej kategorii naszego sklepu oferujemy wybór świec do komunii. Znajdziesz tu woskowe świece o pięknych zdobieniach, przedstawiających m.in. kielich i hostię. Aplikacje w złotym kolorze są widoczne już z daleka, estetyczne oraz trwałe. W sprzedaży posiadamy modele z napisem „Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej”, które idealnie nadają się na prezent. Uniwersalne świece sprawdzą się zarówno w przypadku chłopców, jak i dziewczynek. Zachęcamy zatem do zapoznania się ze wszystkimi naszymi propozycjami i zaopatrzenia się w wysokiej jakości świecę, która będzie znakomitą pamiątką tego ważnego dnia w życiu malucha.

Wyświetlanie 1–18 z 19 wyników

Wyświetlanie 1–18 z 19 wyników