Łódki liturgiczne

Łódki liturgiczne, czyli nawikule – sprawdź, do czego służą

Łódka, z łac. navicula, znana także jako nawikula to jeden z nieodłącznych elementów trybularza. To metalowe naczynie swoim wyglądem i budową przypomina łódź, czemu właśnie zawdzięcza swoją nazwę. Służy do przechowywania ziaren mirry, którymi zasypuje się rozpalone węgielki w trybularzu. W naczyniu znajduje się także łyżeczka, która służy przenoszeniu mirry do kadzidła. Ważny jest sam sposób przenoszenia naczynia – niesie go w lewej dłoni ministrant zwany nowikulariuszem, idący po lewej stronie ministranta kadzidła. Jego druga dłoń powinna spoczywać na piersi. Łódki liturgiczne są niezbędnym elementem każdego nabożeństwa, potrzebnym do okadzania ołtarza, całego kościoła oraz wiernych.

Łódka liturgiczna – naczynie niezbędne podczas każdej mszy

Okadzanie jest częścią wszystkich ważnych kościelnych mszy i uroczystości. Niesie to za sobą pewną głębszą symbolikę – oznacza okazywanie czci o religijnym charakterze. Unoszący się do niego dym symbolizuje modlitwy wiernych. Przyjemna, charakterystyczna towarzysząca temu woń oznacza obecność i łaskę Boga, które wypełniają świat. Jest to ważny element nabożeństwa, pełen mistycyzmu. Łódka liturgiczna to zatem jedno z ważniejszych naczyń liturgicznych, którego nie może zabraknąć w żadnym kościele.

Łódki liturgiczne dostępne w naszym sklepie – poznaj nasze propozycje

W tej kategorii naszego sklepu zgromadziliśmy różnego rodzaju łódki liturgiczne, które będą znakomitą ozdobą kościoła. Naczynia te powstały z solidnego materiału, jakim jest mosiądz. W asortymencie posiadamy wyroby niklowane, pozłacane oraz posrebrzane. Możesz zatem wybierać spośród łódek w kolorze złota, postarzałego złota oraz srebra. Mosiądz charakteryzuje się wysoką odpornością na działanie rozmaitych czynników, dlatego może być używany przez bardzo długi czas. Oferowane przez nas naczynia to zatem świetny wybór na wiele lat.

Łódka liturgiczna – znajdź najlepszy wariant

Łódka liturgiczna może być gładka i minimalistyczna lub też bogato zdobiona. W naszym sklepie bez trudu znajdziesz jedne i drugie. Poszczególne produkty różnią się pod względem wielkości – posiadamy m.in. łódki o wymiarach 1 4x 9 x 6 cm oraz 20 x 16 x 16 cm. Wybierz zatem tę, która najbardziej odpowiada potrzebom Twojego kościoła. Chcesz znaleźć pozostałe artykuły liturgiczne oraz wszystkie potrzebne naczynia? W takim razie zapoznaj się z innymi kategoriami naszego sklepu – z pewnością zaopatrzysz się tam w to, czego szukasz.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7