Kustodia

Kustodia na Najświętszy Sakrament

Ciało Chrystusa jest niezwykle ważnym elementem każdej mszy, nabożeństwa, adoracji oraz wielu innych ważnych religijnych wydarzeń. To właśnie ono upamiętnia Jezusa Chrystusa, który umarł na krzyżu za grzechy wszystkich ludzi, a także jego zmartwychwstanie. Hostia jest symbolem jego poświęcenia oraz ogromnej miłości, dlatego należy przechowywać ją z należytym szacunkiem. Przydają się do tego specjalne naczynia liturgiczne, czyli kustodia. Występuje ono w formie metalowej puszki, które posiada specjalną nóżkę. W celu podkreślenia sakralnego charakteru tego przedmiotu kustodium często jest złocone i bogato zdobione – właśnie takie zgromadziliśmy w tej kategorii naszego sklepu. Jeżeli zatem szukasz kustodium do kościoła, jesteś w dobrym miejscu. Zapraszamy Cię więc do zapoznania się ze wszystkimi propozycjami naszego sklepu z dewocjonaliami i wyboru odpowiednich naczyń liturgicznych.

Do czego służy kustodium?

Kustodium to naczynie liturgiczne, które przeznaczone jest do przechowywania i przenoszenia konsekrowanego Ciała Jezusa Chrystusa, czyli hostii. Umieszczane jest ono w tabernakulum i wystawiane do publicznej adoracji poprzez wspólną modlitwę wszystkich wiernych. Właśnie dlatego kustodia powinny zachwycać swoim pięknym, eleganckim, a nawet nieco luksusowym wyglądem. W końcu odgrywają w kościele niezwykle ważną rolę i bez nich niemożliwe byłoby przeprowadzenie Mszy Świętej przez kapłana. W naszym sklepie oferujemy Ci kustodia w kilku wariantach. Możesz wybierać spośród mniejszych oraz większych modeli, mierzących 21 cm lub 30 cm wysokości.

Co charakteryzuje nasze kustodia?

Zgromadzone w naszym sklepie kustodia, świetnie wpiszą się w stylistkę i wystrój każdej świątyni. Powstały ze złoconego mosiądzu, czyli trwałego materiału o wysokiej odporności na wiele czynników. Kupując u nas, możesz określić, m.in. ilość szybek w kustodium, korzystając z jednej z możliwych opcji: z dwiema szybkami, z jedną szybką lub bez szybki. Dzięki temu zamówisz i zaopatrzysz się w dokładnie taki produkt, którego potrzebujesz.

Kustodium i nie tylko – poznaj naszą ofertę

Chcesz zaopatrzyć kościół w niezbędne artykuły liturgiczne, meble lub szaty dla księży? Nasz sklep Ingloria jest miejsce, w którym zrobisz to bez najmniejszego problemu. W pozostałych kategoriach na naszych klientów czekają wysokiej jakości naczynia liturgiczne oraz wszystko, co jest potrzebne w kościele. Zapraszamy do zapoznania się z naszym starannie dobranym asortymentem, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3