Świece liturgiczne

Świece liturgiczne – ważny element życia wspólnoty katolickiej

Świece w chrześcijaństwie odgrywają niezwykle ważną rolę. Palą się na ołtarzu, niekiedy pojawiają się przy wejściu do kościoła lub tez trzymane są przez kapłana. Towarzyszą wiernym podczas wszystkich najważniejszych wydarzeń, takich jak np. Chrzest Święty lub Komunia Święta, pojawiają się również w domach. Występują w kilku rodzajach, a każda z nich niesie swoją własną symbolikę. W tej kategorii naszego sklepu dostępne są świece liturgiczne w różnych rodzajach i wariantach. Świece ołtarzowe, gromnice, tryptyki na Boże Narodzenie i Wielkanoc – u nas znajdziesz je wszystkie.

Świeca liturgiczna ołtarzowa – poznaj jej znaczenie

Jednym z rodzajów świec liturgicznych, są te, które ustawiane są na ołtarzu, czyli ołtarzowe. Zazwyczaj stawia się dwie albo cztery świece, a przypadku mszy odprawianych przez biskupa – jest ich aż siedem. Są nieodłącznym symbolem Jezusa Chrystusa i jego wielkiej, nieskończonej miłości do człowieka. Dają ciepło i światło, aby w ostateczności zostać spalone i ulec zniszczeniu – to przypomina nam o uniżeniu Chrystusa i jego męczeńskiej śmierci na krzyżu. Świeca liturgiczna ołtarzowa to również symbol Ducha Świętego, który został nam zesłany od Boga. Palenie świec ma szczególne znaczenie dla katolików. Oznacza jasność i blask, symbolizuje mądrość, wierność i czystość. Dla wiernych może być także znakiem miłości, radości i nieskończonej nadziei. W naszym sklepie znajdziesz świece ołtarzowe olejowe i parafinowe, które opatrzone są naklejkami lub wytłaczanymi wzorami.

Jakie jeszcze świece liturgiczne niezbędne są w kościele?

Kolejnym rodzajem świecy używanej w kościele, jest gromnica. Korzysta się w niej w trakcie udzielania najważniejszych sakramentów. Zapalana jest w trakcie chrztu, pogrzebu lub podczas czuwania przy ciele zmarłego. Ten typ świecy związany jest ze świętem Matki Boskiej Gromniczej, które odbywa się 2 lutego. Ważne świece liturgiczne to także paschały, które zapala się przed Wielkanocą. Są dość grube i bogato zdobione, a pojawiające się na nich wzory oznaczają m.in. rany Chrystusa. Świeca ta symbolizuje Chrystusa, a przede wszystkim jego śmierć i zmartwychwstanie.

Świeca liturgiczna w wielu wydaniach

Nasz sklep to miejsce, w którym czeka na Ciebie świeca liturgiczna w wielu wydaniach. Bez trudu znajdziesz świece ołtarzowe, gromnice, a nawet te przeznaczone do Pierwszej Komunii Świętej. Zaopatrzysz się tu również w świece cerkiewne, a także w klosze na świece. Jednak to nie wszystko – nasz sklep to idealne miejsce, aby zaopatrzyć się w pozostałe artykuły liturgiczne, które są potrzebne do odprawiania mszy i nie tylko. Zapraszamy zatem do zapoznania się z naszą ofertą i wyboru najlepszych produktów.

Wyświetlanie 1–18 z 24 wyników

Wyświetlanie 1–18 z 24 wyników