Lichtarze kościelne

Lichtarze kościelne – ważne elementy wyposażenia świątyni

Światło ma dla chrześcijan ogromne znaczenie. Jest to nie tylko znak obecności Boga w kościele, lecz także ważne przypomnienie dla wszystkich wiernych, że przychodzą do świątyni po to, aby się z Nim spotkać. Światło symbolizuje również Ducha Świętego, który został zesłany nam przez Boga, a także oczekiwanie na życie wieczne. Kojarzone jest również z nadzieją, radością, Bożą chwałą oraz nieskończoną miłością. Tak bogata symbolika powoduje, że każdym kościele znajduje się bardzo dużo świec oraz różnego rodzaju lamp. Pierwsze z nich ustawiane są w specjalnych świecznikach o prostej budowie – są to lichtarze kościelne, które stanowią ich podstawę, zapewniają stabilność i zabezpieczają przed rozlaniem wosku.

Lichtarz kościelny – w jakim celu się go używa?

Jaką rolę pełni lichtarz kościelny? Wraz z zapaloną świecą podkreśla wyjątkowy charakter, odprawianych przez kapłana Mszy Świętych i podkreśla ich znaczenie dla chrześcijan. Płonąca świeca wprowadza niepowtarzalny nastrój, który sprzyja modlitwie i rozważaniom nad słowami Pisma Świętego. Lichtarze stanowią również piękną ozdobę ołtarza, która jeszcze bardziej go eksponuje i przyciąga uwagę zgromadzonych wiernych. Dodatek ten warto dopasować do stylistyki świątyni oraz do pozostałych naczyń i akcesoriów liturgicznych. W ten sposób całość będzie prezentowała się niezwykle spójnie i harmonijnie.

Lichtarze kościelne – poznaj ofertę naszego sklepu

Jeżeli chcesz zaopatrzyć swój kościół w piękne, stylowe i eleganckie lichtarze kościelne – u nas znajdziesz je bez problemu. Nasza oferta obejmuje produkty o zróżnicowanej wielkości, różnym wyglądzie oraz sposobie wykończenia. W sprzedaży posiadamy m.in. lichtarze mosiężne z obciążnikiem lub bez o wysokości m.in. 4,5 cm, 14 cm, 18 cm, 31 cm. Są to produkty polerowane na wysoki połysk, które dodatkowo zostały zabezpieczone lakierem proszkowym, chroniącym produkt przed działaniem niekorzystnych czynników. Wśród licznych propozycji dostępne są także lichtarze mosiężne, które zostały zabezpieczone powłoką niklowaną.

Lichtarz kościelny i pozostałe wyposażenie kościoła – u nas znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz

W naszym sklepie z dewocjonaliami bez problemu zaopatrzysz się w dokładnie taki lichtarz kościelny, jakiego potrzebujesz. W innych kategoriach mamy do zaoferowania pozostałe wyposażenie kościoła, dzięki któremu możliwe będzie stworzenie idealnego miejsca do odprawiania liturgii i modlitwy zebranych wiernych. Zapraszamy więc do zapoznania się z naszym asortymentem i złożenia swojego zamówienia!

Wyświetlanie 1–18 z 33 wyników

Wyświetlanie 1–18 z 33 wyników