Oleje liturgiczne

Oleje liturgiczne do świec, zniczy i pochodni

Światło w liturgii odgrywa bardzo ważną rolę. Świece umieszczone na ołtarzu oraz w różnych miejscach w kościele są dla wiernych symbolem obecności Boga, nadziei, wiary, obietnicy życia wiecznego oraz oczekiwania na przyjście Jezusa. Płomień w palącej się świecy to również symbol Ducha Świętego. Świece nadają wnętrzu kościoła wyjątkowego charakteru, podkreślając mistyczny charakter Mszy Świętej. Są nieodłącznym elementem każdego nabożeństwa – wprowadzają niezwykłą atmosferę, która sprzyja modlitwie oraz rozważaniom Pisma Świętego. W kościele stosowane są różnego rodzaju świece – m.in. olejowe, które zamiast tradycyjnym woskiem, uzupełnione są specjalnym olejem. Takie oleje liturgiczne umieściliśmy w tej kategorii naszego sklepu – zapraszamy zatem do zapoznania się ze zgromadzonym asortymentem.

Co powinno charakteryzować olej liturgiczny?

Świece olejowe to ekonomiczne oraz estetyczne rozwiązanie do każdego kościoła. Aby jednak właściwie działały i dobrze spełniały swoją rolę, należy zaopatrzyć się w odpowiedni olej liturgiczny. Tutaj wybór powinien paść na sprawdzony produkt, który posiada certyfikat bezdymności. Wówczas używanie go jest całkowicie bezpieczne, zarówno w zamkniętych pomieszczeniach, jak i na otwartych przestrzeniach. Właśnie taki jest olej liturgiczny, który dostępny jest w naszym asortymencie. Jest to więc świetny wybór do wszelkich świec liturgicznych, pochodni, gromnic parafialnych oraz ozdobnych lamp naftowych.

Oleje liturgiczne – poznaj zalety naszych produktów

Oleje liturgiczne, które mamy Ci do zaoferowania są wydajne oraz odporne na zamarzanie. Zachowują płynność nawet poniżej -35 stopni Celsjusza, nie tracąc przy tym swoich właściwości. Produkt jest bezdymny i bezwonny – spala się jasnym, niedymiącym płomieniem, który wprowadza przyjemną atmosferę. Jest to produkt o idealnej klarowności, co wpływa na estetykę lamp. W naszym sklepie oferujemy oleje w butelkach o pojemności 5 litrów. Przypominamy, aby podczas użycia produktu zachować wszelkie środki ostrożności.

Olej liturgiczny i pozostałe artykuły liturgiczne – poznaj asortyment sklepu In Gloria

W naszym sklepie z dewocjonaliami bez trudu zaopatrzysz się w wysokiej jakości olej liturgiczny do świec, zniczy, lampek czy pochodni. Znajdziesz tu także pozostałe artykuły liturgiczne, które potrzebne są do odprawiania Mszy Świętej. Świece liturgiczne, kadzidła, hostie i komunikanty, relikwiarze, pateny – w to i o wiele więcej zaopatrzysz się u nas bez żadnego problemu.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2