Trybularze

Trybularze – naczynia przeznaczone do okadzania

W trakcie odprawiania Mszy Świętej księża i ministranci korzystają z rozmaitych naczyń liturgicznych. Każde z nich pełni określoną funkcję i jest niezwykle ważne w kościele. Wśród nich ważną rolę odgrywają trybularze kościelne. Są to naczynia, które wykorzystywane są podczas liturgii, służąc do okadzania m.in. ołtarza, darów, krzyża, a także samych wiernych. Trybularze, zwane także kadzielnicami, charakteryzują się specyficzną budową. Składają się z mocowanej na łańcuszkach szkatule. Umieszczany jest w niej kociołek z żarzącymi się węgielkami oraz kadziła występującego w formie ziaren. Wytwarzany i unoszący się dym przede wszystkim symbolizuje obecność Boga podczas Mszy Świętej oraz każdej innej kościelnej uroczystości. Jest także symbolem modlitw wiernych, które unoszą się prosto do Stwórcy.

U nas znajdziesz wysokiej jakości trybularz

W tej kategorii naszego sklepu zebraliśmy całkiem spory wybór wysokiej jakości trybularzy. Będą zatem świetnym wyborem dla każdego duchownego, który chce zaopatrzyć swój kościół we wszystko, co jest potrzebne. W ofercie dostępne są mosiężne trybularze w różnych rozmiarach: małym, średnim oraz dużym. Pierwszy z nich ma 11 cm wysokości, drugi – 14 cm, z kolei największy trybularz – aż 22 cm. Wszystkie te produkty powstały z blachy mosiężnej, a każdy z nich został wyszlifowany i wypolerowany na wysoki połysk. Producent dodatkowo zabezpieczył całość bezbarwnym lakierem proszkowy, który podnosi odporność oferowanych naczyń. W ofercie posiadamy także stalowe trybularze niklowane. Podobnie jak mosiężne, tak i te poddane były szlifowaniu i polerowaniu.

Trybularze liturgiczne oraz akcesoria – poznaj je wszystkie

W naszym sklepie znajdziesz także niezbędne akcesoria, dzięki którym trybularze liturgiczne będą działać, jak należy. Mowa tu chociażby o wkładach wymiennych, które umieszczane są w środku naczynia. Warto pamiętać o tym, aby raz na jakiś czas dokonać wymiany tych ważnych elementów. W tej kategorii umieściliśmy także haczyk trybularzowy. Jest to wielkie, lecz niezwykle praktyczne akcesorium. Ułatwia wyjmowanie wkładu trybularza, zmniejszając ryzyko poparzenia.

Zaopatrz się już teraz w trybularz liturgiczny

Trybularz liturgiczny jest czymś, bez czego zdecydowanie nie mogłyby być odprawiane najważniejsze wydarzenia kościelne. Właśnie dlatego już teraz zapatrz się w to niezbędne naczynie oraz pozostałe artykuły liturgiczne, potrzebne do pełnienia wszystkich obowiązków księdza lub ministranta. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem zgromadzonym w pozostałych kategoriach naszego sklepu z dewocjonaliami.

Wyświetlanie 1–18 z 34 wyników

Wyświetlanie 1–18 z 34 wyników