Ornaty

Ornaty i ich znaczenie w kościele katolickim

Szaty liturgiczne odgrywają w kościele katolickim ogromną rolę. Wśród nich należy wymienić ornaty, czyli stroje zakładane na resztę elementów ubioru, takich jak sutanna, alba czy komża kapłańska. Ornat jest luźno zwisającą szatą, która wkładana jest przez głowę. Jest szeroka – zwisa z przodu, z tyłu oraz na bokach. Jego symbolika w kościele jest niezwykle ważna – ten element stroju kapłana przypomina wiernym o męce i śmierci Jezusa Chrystusa. Tym samym skłania chrześcijan do rozmyślań nad Jego poświęceniem dla każdego człowieka. Podkreśla także obowiązki księdza wobec wspólnoty kościoła oraz wobec Boga. Można ją zatem określić jako symbol ciężaru służby duchowej. W naszym sklepie zebraliśmy ornaty w różnych wydaniach, kolorach i z rozmaitymi zdobieniami.

Jakie ornaty dostępne są w naszym sklepie?

Nasz sklep oferuje m.in. ornaty Maryjne, z wizerunkami świętych np. Ojca Pio, z motywami florystycznymi (róże, kłosy, winogrona, liście), a także modele ręcznie zdobione kamieniami. Możesz wybierać spośród ornatów w kolorach: fioletowym, zielonym, czerwonym, białym, niebieskim oraz czarnym. Wszystkie z nich powstały z wysokiej jakości tkanin, jak np. żakard, który jest wyjątkowo miękki w dotyku. Szaty pięknie układają się na pozostałych elementach ubioru księdza, a bogate zdobienia od razu zwracają uwagę wiernych. Podkreślają ważną rolę kapłana, który jest pośrednikiem pomiędzy Bogiem a wszystkimi chrześcijanami.

Ornaty w różnych kolorach – poznaj ich symbolikę

Z naszym sklepem zaopatrzysz się w szaty na cały rok liturgiczny. Wśród nich znajdziesz m.in. ornaty fioletowe, zakładane na czas trwania Wielkiego Postu i Adwentu, a niekiedy również na uroczystości pogrzebowe. Zielone ornaty noszone są w okresie zwykłym, czerwone zaś podczas trwania wszystkich najważniejszych uroczystości w wierze katolickiej, jak np. Niedziela Palmowa, Wielki Piątek czy podczas udzielania sakramentu bierzmowania. Biały kolor jest symbolem czystości oraz boskiej doskonałości. Z tego też względu białe szaty zakłada się w trakcie oktaw świątecznych, w dniu Bożego Narodzenia czy na Mszę Wieczerzy Pańskiej, będącej wielkim świętem wszystkich duchownych. Czarny ornat wykorzystywany jest w trakcie pogrzebów, zaś złote ornaty mogą zastąpić wszystkie powyższe z wyjątkiem czarnego i fioletowego. Jeżeli szukasz wygodnych, pięknie zdobionych ornatów pochodzących od sprawdzonych producentów – u nas na pewno je znajdziesz. Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi propozycjami – liczymy, że znajdzie się wśród nich najlepsza odzież liturgiczna dla Twojej parafii.

Wyświetlanie 1–18 z 38 wyników

Wyświetlanie 1–18 z 38 wyników