Zacheuszki

Zacheuszki – ważne pamiątki konsekracji

Zacheuszki to jeden z elementów wyposażenia kościoła. Ich nazwa pochodzi od imienia biblijnego bogatego celnika Zacheusza, który przyjął Jezusa w swoim domu. W kościele katolickim jest to świecznik, który umieszczany jest na ścianie kościoła na pamiątkę jego poświęcenia przez biskupa, czyli konsekracji. Zacheuszki mogą występować w dwóch formach. Pierwsza z nich przybiera postać płytki z krzyżykiem, która montowana jest na ścianie. Druga zaś występuje jako malowidło ścienne w postaci małego równoramiennego krzyża. Pod nim umieszcza się lampkę lub świeczniki na świece, które zapala się w dzień rocznicy konsekracji. W ten sposób upamiętnia się to szczególne wydarzenie w życiu parafii.

Zacheuszek w różnych wydaniach – poznaj je wszystkie

Jeżeli szukasz oryginalnych i stylowych zacheuszek do swojego kościoła – jesteś w dobrym miejscu. Nasz sklep z dewocjonaliami to miejsce, w którym znajdziesz je bez trudu. Oferujemy produkty wykonane z trwałych materiałów, takich jak np. mosiądz. Jest to tworzywo, które jest odporne na korozje oraz działanie niekorzystnych czynników. Wykonane z nich produkty, takie jak zacheuszki, zachowują swój nienaganny wygląd przez długi czas. W naszym sklepie możesz wybierać spośród zacheuszek w różnych wydaniach – prostych, minimalistycznych i nieskomplikowanych oraz tych bardziej rozbudowanych i bogato zdobionych. Wszystkie z nich utrzymane są w złotej kolorystyce, dzięki czemu idealnie dopasują się do pozostałego wyposażenia kościoła. Zostały zabezpieczone dodatkową warstwą lakieru, która chroni ich powłokę przed uszkodzeniami.

Zacheuszka – niezbędna w każdym kościele

Zacheuszka to obowiązkowy, niezwykle elegancki element wystroju każdego świątyni. Jej symbolika ma ogromne znaczenie dla całej wspólnoty kościoła. Ten szczególny dodatek znakomicie się prezentuje na ścianie, zwłaszcza wtedy, gdy jest odpowiednio dopasowany i dobrany do całości wystroju. Warto wspomnieć, że zacheuszki występują w różnej ilości, m.in. 4,6 lub 12 – u nas jednak zaopatrzysz się w dowolną liczbę sztuk.

Zacheuszki i nie tylko – poznaj pozostałe wyposażenie kościoła

Są pewne elementy, które powinny znaleźć się w każdym kościele. Niewątpliwie należą do nich zacheuszki, czyli mosiężne, eleganckie świeczniki upamiętniające ważne wydarzenie dla wszystkich parafian. Jakie jest pozostałe wyposażenie kościoła, które musi znaleźć się w świątyni? Zaliczają się do niego takie elementy, jak m.in. klęczniki, kropielnice, lichtarze, konfesjonały, wazony, tabernakula oraz kilka pozostałych. Mamy jednak dobrą wiadomość – wszystkie z wymienionych wyżej produktów dostępne są w naszej ofercie. Zapraszamy zatem do zapoznania się z jej szczegółami i dokonania najlepszego wyboru.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5