Matka Boska Fatimska - dewocjonalia i sztuka

Matka Boska Fatimska – historia objawienia
Objawienie odbywało się w portugalskiej Fatimie między majem a październikiem 1917 roku. To tam troje dzieci: Łucja dos Santos oraz jej kuzyni Francisco i Jacinta Marto, spotykało się z Maryją. Pojawiała się Ona przed nimi jako piękna kobieta w białej szacie. Wzywała do modlitwy różańcowej, pokuty i ofiarowania siebie Bogu. W trakcie jednej z wizji, przekazała dzieciom tajemnice, które miały się wydarzyć w przyszłości i wzywała do nawrócenia.

W ciągu kilku miesięcy Matka Boska Fatimska zyskała w Portugalii i na całym świecie setki tysięcy wiernych. Zaczęli oni pielgrzymować do Fatimy, a wizerunek Maryi z Fatimy stał się symbolem nadziei i wiary w Boże miłosierdzie.
Obrazy Matki Boskiej Fatimskiej
Obraz z wizerunkiem Matki Bożej, dzieci z Fatimy i różańca świętego jest jednym z symboli objawień maryjnych. Obrazy ukazują Maryję w białej szacie i niebieskim płaszczu, często z koroną na głowie i różańcem w dłoni. Obraz Matki Boskiej Fatimskiej na ingloria.pl jest dostępny na płótnie, papierze, drewnie i innych materiałach. Różne techniki malarskie i druku użyte przy tworzeniu zapewniają zróżnicowane wykonanie reprodukcji i oryginalnych dzieł.

Obraz religijny obraz wydrukowany na płótnie canvas jest szczególnie ceniony za swoją trwałość i doskonałą jakość. Również obraz święty z wizerunkiem Matki Boskiej dostępny na blejtramie stanowi doskonały pomysł na prezent dla każdego chrześcijanina.

Wszystkie produkty dostępne na ingloria.pl wykonują artyści bądź technikami ręcznymi, bądź drukują je w bardzo wysokiej jakości sprawdzeni polscy producenci. Jednak niezależnie od tego, w jakiej opcji dostępny jest produkt, w każdym przypadku można dopytać producenta o możliwość dedykacji czy personalizacji.
Matka Boża Fatimska – inne dewocjonalia na ingloria.pl
Figura Matki Boskiej z Fatimy to charakterystyczny posąg sakralny wspaniały jako prezent dla każdego kościoła. Typowy wizerunek przedstawia Maryję stojącą, trzymającą na lewej ręce różaniec, a w prawej ręce trzymającą serce z koroną cierniową. Dodatkowo nad Jej głową znajduje się korona, symbolizująca królewskie pochodzenie. Należy pamiętać, że w różnych wersjach figury, Maryja ma na sobie tradycyjne portugalskie stroje, co nawiązuje do miejsca zdarzeń.

Figura Matki Boskiej z Fatimy jest symbolem modlitwy i nadziei dla milionów katolików na całym świecie. Z tego powodu jest często umieszczana w kościołach, kaplicach oraz domach jako wyraz wiary i oddania Maryi.

W asortymencie ingloria.pl znajdują się również inne dewocjonalia upamiętniające zdarzenia fatimskie. Są wśród nich różańce czy ikony.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4