Oleje święte

Oleje święte – niezwykle ważne w Kościele Katolickim

Oleje święte stosowane są przez kapłana w różnych sytuacjach. Ich użycie ma jednak jeden cel i przede wszystkim oznacza przemianę. Z ich pomocą człowiek świecki wchodzi w strefę sacrum. Uważa się, że szczególne znaczenie olejów znane było już za czasów starożytnych Greków i Rzymian, które kultywowane jest po dziś dzień. Zapraszamy zatem do zapoznania się z tym, jakie oleje używane są w Kościele oraz jakie produkty przygotowaliśmy w tej kategorii naszego sklepu.

Olej święty – jakie są jego rodzaje?

W Kościele występują trzy rodzaje olejów. Jest to olej krzyżma, olej chorych oraz katechumenów. Pierwszy z nich, czyli olej święty krzyżma jest najbardziej popularny. To właśnie on używany jest przez kapłana podczas takich Sakramentów jak chrzest czy bierzmowanie. Stosuje się go również podczas Mszy Świętej, zwłaszcza w trakcie Wielkiego Tygodnia. Symbolizuje on wówczas nadejście światłości oraz zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Używa się go także do namaszczenia ołtarza oraz ścian kościoła. Olej chorych, jak sama nazwa wskazuje, służy do namaszczania chorych i cierpiących. Jest symbolem Łaski Bożej oraz obecności Ducha Świętego, który uwalnia chorego od trosk życia ziemskiego. Ostatni rodzaj oleju świętego, czyli olej katechumenów używany jest m.in. w trakcie Chrztu Świętego, a także w trakcie Mszy Świętej.

Oleje święte – jak je przechowywać?

Przechowywanie olejów świętych jest niezwykle istotne. Odpowiednie naczynie pozwoli zachować jego wszelkie właściwości, a także szybko zabrać ze sobą wszędzie tam, gdzie jest to potrzebne, np. do domu chorego. Wiedząc o tym, w tej kategorii naszego sklepu oferujemy naczynia na wodę, wino lub oleje święte. Są to niewielkie buteleczki, wykonane z trwałego tworzywa, które sprawdzą się w wielu sytuacjach. W zestawie znajdują się aż dwie butelki o wysokości 8 cm i średnicy 3,5 cm. Zapakowane są w eleganckie etui, które ułatwi przechowywanie.

Olej święty i niezbędne akcesoria

Oleje święte mają szczególne znaczenie dla osób wierzących. Towarzyszą im podczas wszystkich najważniejszych Sakramentów – począwszy od Chrztu Świętego. Są nieodłącznym elementem każdej Mszy Świętej, zwłaszcza w okresie Wielkiego Tygodnia. Warto zatem zadbać o to, aby każdy olej święty był przechowywany w odpowiednich warunkach. Oferowane przez nas pojemniki z całą pewnością doskonale spiszą się w tej roli. Dzięki nim oleje zachowają swoją konsystencję oraz cudowne właściwości. Zachęcamy zatem do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.

Wyświetlanie jednego wyniku

Wyświetlanie jednego wyniku