Kropielnice

Kropielnice – ozdobne naczynia na wodę święconą

Woda święcona jest jednym z ważniejszych sakramentaliów. Przypomina o Chrzcie Świętym, który dał nam wolność od grzechu i podkreśla przynależność wiernych do Chrystusa. Jest znakiem obecności Boga oraz zewnętrznym znakiem wyznania wiary i odrzucenia szatana. Woda, która została poświęcona, jest wyłączona z codziennego użytku i służy wyłącznie na potrzeby kościoła oraz liturgii. Przechowywana jest przez księży w specjalnych butelkach, wiernym zaś dostępna jest przez cały czas w specjalnych naczyniach. Są to kropielnice, które umieszczane są przy wejściu do świątyni. Chrześcijanie, wchodząc do kościoła, zanurzają rękę w kropielnicy z wodą święconą, a następnie wykonują znak krzyża. Gest ten ma podkreślić znaczenie Chrztu Świętego, który umożliwia uczestnictwo w pozostałych sakramentach.

Kropielnica – niezbędne wyposażenie kościoła

Nie ulega wątpliwości, że kropielnica to coś, czego nie może zabraknąć w żadnym kościele. Jest zdecydowanie jeden z ważniejszych elementów wyposażenia kościoła, który umożliwia wiernym aktywne uczestnictwo w Mszy Świętej. Znając szczególne znaczenie tego naczynia, w naszym sklepie oferujemy kropielnice, które zachwycają swoim nienagannym wyglądem, ponadczasowym stylem oraz niezwykłą trwałością. Możesz wybierać spośród różnych wariantów przeznaczonych do kościoła i do domu, aby zaopatrzyć się w produkt, który odpowiada wszystkim Twoim potrzebom.

Co wyróżnia nasze kropielnice?

W naszym sklepie znajdziesz kropielnice wykonane z rozmaitych materiałów. Godnym uwagi produktem jest model wykonany z gliny, która została wypalona przy wysokich temperaturach. Całość została umieszczona na kawałku starego drewna, przez co prezentuje się niezwykle elegancko. Motyw winogron na liściu ożywia całość i sprawia, że kropielnica może być znakomitą dekoracją niewielkiej świątyni lub domu chrześcijan. W sprzedaży posiadamy również kropielniczkę domową z krzyżem, która powinna być obowiązkowym wyposażeniem domu, w którym mieszkają chrześcijanie. Idealna na prezent dla bliskiej Ci, wierzącej osoby.

Kropielnica i nie tylko – u nas zaopatrzysz się kompleksowo

O tym, że kropielnica jest niezwykle ważna w kościele, nie musimy już chyba nikomu przypominać. To właśnie w niej przechowywana jest woda święcona, która udostępniana jest wiernym. W naszym sklepie oferujemy trwałe i solidne kropielnice, które zachwycają swoim urokliwym wyglądem. To jednak nie wszystko, co mamy do zaoferowania. W naszych pozostałych kategoriach prezentujemy pozostałe wyposażenie kościoła, takie jak np. klęczniki, tabernakula, konfesjonały, pulpity pod mszał oraz inne meble sakralne. Zapraszamy zatem do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty i złożenia swojego zamówienia.

Wyświetlanie 1–18 z 33 wyników

Wyświetlanie 1–18 z 33 wyników